Фоторепортаж

з 36-го Чемпіонату Європи з художньої гімнастики «Київ-2020»

26 - 29.11.2020 | Київ, Україна
26 листопада, у Києві стартував 36-й Чемпіонат Європи з художньої гімнастики, участь у якому брали 115 гімнасток із 23 країн. На змаганнях брали участь одні з найсильніших грацій України: віцечемпіонка Європи та переможниця Гран-прі Вікторія Онопрієнко, чемпіонка Всесвітньої Універсіади та призер Кубка світового виклику Єва Мелещук,
збірна команда у групових вправах, у складі якої – призери чемпіонату світу. ігор (Анастасія Возняк, Валерія Юзьвяк, Марія Височанська, Маріола Бондарчук, Діана Баєва), а також члени юніорської збірної, багаторазові переможниці міжнародних турнірів Меланія Тур, Каріна Сидорак та Поліна Каріка.
ПЕРШИЙ І ДРУГИЙ ДНІ ТУРНІРУ
З 26 по 27 листопада виступали гімнастки-юніорки з 4 видами (скакалкою, м'ячем, булавами та стрічкою) та кваліфікувалися у фінал, де у суботу виступатимуть 8 найкращих спортсменок (одна від країни). У складі юніорської команди України на цьому старті представляють наші найсильніші юніорки, багаторазові переможниці та призери Міжнародних турнірів та чемпіонатів України Меланія Тур, Каріна Сідорак та Поліна Каріка. Карина Сидорак показала у кваліфікації найкращий результат зі скакалкою (21.500) та восьмою — зі стрічкою (20.350) та пройшла у фінали з цими видами. Поліна Каріка показала у кваліфікаційних змаганнях другий результат із м'ячем (22.650) та також пройшла у фінал. З булавами грація стала третьою серед усіх гімнасток (23.250), але не змогла виступити у фіналі через правило «одна гімнастка від країни».

Меланія Тур на високому рівні виконала всі чотири види, зокрема, показала найкращий результат серед усіх юніорок із булавами (23.800), третій – з м'ячем (22.450), сьомий – зі скакалкою (19.700) та дев'ятий – зі стрічкою (19.750). Пройшла у фінали із булавами. Також протягом двох днів команди у групових вправах кваліфікувалися у фінал з 5 м'ячами та 3 обручами/2 парами булав. Крім того, за сумою балів за два виступи визначились переможниці у багатоборстві.

У складі команди України виступали призери чемпіонату світу та Європейських ігор, досвідчені гімнастки Анастасія Возняк та Валерія Юзьвяк, переможниці Гран-Прі Маріола Бондарчук та Марія Височанська, а також юна Діана Баєва, яка минулого року здобула срібло чемпіонату Європи у складі юніорської команди. вправи. Українки кваліфікувалися в обидва фінали з 4-м (32.000) та 2-м (31.700) кваліфікаційними результатами відповідно. У багатоборстві українська команда посіла третє місце із сумою балів 63.700. Першою стала команда Ізраїлю (67.575), на другий щабель п'єдесталу піднялася команда Азербайджану (66.300).
ТРЕТІЙ ДЕНЬ ТУРНІРУ
28 листопада, на Чемпіонаті Європи з художньої гімнастики у Києві пройшли фінали в окремих видах серед індивідуальних юніорок та команд у групових вправах. За результатами кваліфікації українські гімнастки кваліфікувалися до всіх фіналів. Відкрили день змагання юніорки. У фіналі зі скакалкою України презентувала Карина Сидорак.

На жаль, попри гідний виступ, наша гімнастка залишилася за крок від п'єдесталу (20,800). Золото виборола білоруска Діна Агішева (21,550), другою стала представниця Ізраїлю Дар'я Атаманов (21,500), а третє місце посіла болгарка Єва Брезалієва (20,850). Поліна Каріка відкрила фінал із м'ячем і поставила таку планку, яку ніхто так і не зміг досягти – 22,800. Друге місце виборола болгарка Стиляна Ніколова (22,700), а третьою стала білоруска Єлизавета Зорькіна (22,550).

У фіналі із булавами Україну представила Меланія Тур. На жаль, помилка на ризику не дозволила нашій грації здобути медаль: з оцінкою 21,100 вона посіла шосте місце.
Перемогу у цьому фіналі здобула ізраїльтянка Дар'я Атаманов (24,350), другою стала білоруска Єлизавета Зорькіна (23,350), а на третю сходинку п'єдесталу піднялася угорка Вікторія Евелін Кошич (22,900). Карина Сидорак представила Україну ще в одному фіналі — зі стрічкою. Високе виконання дозволило нашій грації завоювати срібло у цьому вигляді. Золото виборола болгарка Стиляна Ніколова (21,550), а третьою стала ізраїльтянка Дар'я Атаманов (21,150).

Далі у фіналах з 5 м'ячами та 3 обручами/2 парами булав виступили збірні команди у групових вправах. Українські грації стали беззаперечними переможцями фіналу із 5 м'ячами (35,350). Друге місце посіли ізраїльтянки (34,450), а бронзу вибороли естонки (32,800).

У вправі з обручами і булавами наші грації, на жаль, припустилися двох серйозних помилок, що далося взнаки на балах і місці на п'єдесталі — 31,150 і срібло в цьому вигляді. Історичне золото виборола команда Туреччини (31,150), а на бронзовий щабель п'єдесталу піднялися азербайджанки (30,650).

Таким чином, Українки принесли в скарбничку збірної два золота та два срібла, а лише за три дні турніру українські гімнастки вже завоювали 6 медалей (3 золота, 2 срібла та бронзу).
ЗАКЛЮЧНИЙ ДЕНЬ ТУРНІРУ
29 листопада у київському Палаці спорту пройшов заключний день змагань на 36-му Чемпіонаті Європи з художньої гімнастики.
На старті визначились найсильніші спортсменки серед індивідуальних сеньйорок. Україну представляли призерка Чемпіонату світу, Європи та Європейських ігор Влада Нікольченко, а також переможниця Всесвітньої Універсіади та призерка Гран-Прі Єва Мелещук. За сумою балів по 4 види (обруч, м'яч, булави та стрічка) Єва та Влада посіли шосте та восьме місця відповідно.

Перемогу здобула гімнастка з Ізраїлю Ліной Ашрам, а друге та третє місця посіли білоруски Аліна Горносько та Анастасія Салос.

Телеканал «1+1» про 36-й Чемпіонат Європи з художньої гімнастики, про те, хто став новою Чемпіонкою Європи, як пройшов турнір, коментарі учасниць та організаторів
До уваги друкованих та електронних ЗМІ
Автор усіх фото — Фотограф Марія Музиченко. При використанні фотоматеріалів сайту вказівка автора фотографій та посилання на сайт фотографа є обов'язковим.

Ви можете придбати невиключну ліцензію на будь-яку фотографію з турніру з високою роздільною здатністю та з правом комерційного використання.